Haberler  

Proje Kapsamında Yenilenen Bilişim Atölyeleri EBA Destek Noktası Olarak Hizmet Vermeye Başladı

114
23-09-2020

Gaziantep'te bulunan ve SEUP pilot okullarından biri olan Hacı Muzaffer BAKBAK Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesinin yenilenen bilişim atölyeleri, EBA Destek Noktası olarak kullanılmaya başlandı.

Uzaktan eğitime katılma imkanı olmayan öğrenciler için EBA destek noktaları oluşturuldu. 81 ilde kurulan 9285 EBA destek noktasının bilgi ve konumları uzaktanegitim.meb.gov.tr adresi üzerinden öğrenilebiliyor.

Corona virüs salgını sebebiyle eğitimlerine uzaktan eğitim modeli ile devam eden öğrenciler için 81 ilde EBA destek noktaları kuruldu. EBA destek noktalarında teknolojiye erişim eksikliği ve internet sorunu yaşayan öğrencilere gerekli imkanlar sunuluyor.EBA destek noktalarında öğrencilere dijital eğitim araçları ve geniş bant internet erişimi sunuluyor. Bu alanlar okulların tespit ettiği, evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan tüm öğrenciler tarafından kullanılabilecek.
Son Düzenlemeler: 23 Eylül 2020
İlgili İçerikler: Mersin Fatma Aliye MTAL'de Yenilenen Uygulama Anasınıfları Öğrencilerle Buluştu Meslekî ve Teknik Liselerde Yüz Yüze Eğitim 5 Ekim İtibariyle Başladı Bursa Görükle MTAL Çocuk Gelişimi Atölyeleri Ali Osman Sönmez MTAL'de Yenilenen Elektrik-Elektronik Atölyeleri Proje Tanıtım Videosu Mersin Mezitli MTAL'de Yenilenen Elektrik-Elektronik Atölyeleri Gezgin EBA Destek Noktası Hizmet Vermeye Başladı Adana Borsa İstanbul MTAL'de Yenilenen Atölyeler İstanbul Sander MTAL'de Elektrik Elektronik Atölyeleri Yenilendi Adana Atatürk MTAL'de Çocuk Gelişimi Atölyelerinin Tadilatı Tamamlandı
Proje